Blog

Po co i dlaczego warto ćwiczyć u indywidualnego trenera.

Po co i dlaczego warto ćwiczyć u indywidualnego trenera.
Trening personalny to czas spędzony pod okiem profesjonalisty, który opiekuje się tylko jedną osobą i dobiera jej odpowiedni plan oraz dietę. Takie kompleksowe podejście gwarantuje realizację postawionych celów – uważa Paweł Poręba z Trening4you.
Zajęcia z własnym trenerem nie należą do najtańszych (od 100 zł za trening), ale dla tych, którzy mają problemy z motywowaniem samego siebie to czasem jedyne wyjściem, by dojść do formy. Przy klubie Squash4you (ul. Nad Strugą 7) działa od niedawna Trening4you. W niewielkiej salce pracuje dwóch trenerów – każdy z nich doświadczenia nabierał w innych klubach fitenss. Miejsca dla ćwiczących nie ma za dużo, ale i więcej nie potrzeba. Zwykle jest tam po prostu dwóch trenerów, a każdy z nich zajmuje się jedną osobą.Jeśli ktoś chce spróbować, jak ćwiczyć w taki sposób – wystarczy wysłać maila na adres dosportu@krakow.agora.pl ze swoimi danymi (imię, nazwisko i telefon). Cztery pierwsze osoby dostaną jednorazową wejściówkę.

Rozmowa z Pawłem Poęrbą, instruktorem w Trening4you

Andrzej Klemba: Dlaczego warto wybrać trening personalny ?

Paweł Poręba: Bo to najbardziej efektywna i sprawdzona metoda osiągnięcia założonego celu przez ćwiczącego. Głównym założeniem jest ułożenie zindywidualizowanego planu treningowego, który jest dostosowany do zdrowia i wieku ćwiczącego. Trener jako fachowiec tak dobiera ćwiczenia, by wziąć także pod uwagę bezpieczeństwo ćwiczącego, przebyte kontuzje oraz wady postawy. Należy też pamiętać, że trener to przewodnik, który inspiruje i wspiera w trudnych chwilach.

Jaka jest różnica?

– Bardzo duża, bo treningi prowadzone przez instruktorów są dla wszystkich. W związku z tym ich intensywność oraz jakość są w pewnym stopniu uśredniane i nigdy nie są dopasowane do każdego. Warto też wziąć pod uwagę, że każdy z ćwiczących może mieć inny cel. Trening personalny to czas spędzony pod okiem profesjonalisty, który opiekuje się tylko jedną osobą i dobiera jej odpowiedni plan oraz dietę. Takie kompleksowe podejście gwarantuje realizację postawionych celów, co jest dużo trudniejsze przy chodzeniu na zajęcia dla wszystkich. Trener na bieżąco śledzi postępy i wyniki u ćwiczących. Na podstawie wiedzy i doświadczenia pomaga w osiągnięcia zakładanych rezultatów np. redukcji tkanki tłuszczowej przynajmniej cztery kilogramy miesięcznie czy też rozbudowy masy mięśniowej.

Ile kosztuje trening ?

– Cena jest różna w zależności okresu współpracy i pakietu. Na trening personalny stać każdego, jeśli potraktuje to jak inwestycję w siebie.

Jakie jest zapotrzebowanie na trening w Krakowie?

– W tym mieście i najbliższych okolicach mieszka około 1 mln ludzi, a do klubów fitness uczęszcza około 40-60 tys.. Z treningu personalnego korzysta około 2-6 proc. klubowiczów.

Co oferuje Trening4you?

– Specjalizujemy się w treningu cross fit, funkcjonalnym, siłowym i wzmacniającym. To czym się wyróżniamy to zajęcia specjalistyczne do squasha i tenisa, jako że prowadzimy je w klubie squashowym. Do tego wykorzystujemy TRX Rip Trainer, który wzmacnia korpus, mięśnie stabilizujące dla lepszej równowagi i siły obrotowej ciała. Poprzez opór zmusza mięśnie całego ciała do wysiłku w celu utrzymania pionowej, symetrycznej postawy. Dzięki temu pozwala spalić trzy razy więcej kalorii niż podczas tradycyjnych ćwiczeń. Symuluje wiele umiejętności sportowych: od rzucania lub podawania piłki, strzelania krążkiem, poprzez wymachy rakietą tenisową, kijem golfowym na wioślarstwie kończąc.

Leave a Comment

trening4you located at Nad Strugą 7 , Kraków, malopolska . Reviewed by 35 customers rated: 1 / 5